Łysienie
Cienkie włosy
30 maja 2016
0

Długie, gęste i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda z nas jest szczęśliwą posiadaczką bujnej fryzury. Cienkie włosy to zmora wielu kobiet. Według najnowszych badań cienkie włosy ma blisko 48% polek!  Ich pielęgnacja to prawdziwe wyzwanie! Szybko się przetłuszczają, są pozbawione blasku, ciężko je ułożyć i nadać im objętość. Niestety to nie jest koniec złych wiadomości. Cienkie włosy bardzo częstą wypadają. Ich posiadaczki, w znacznym stopniu narażone są na łysienie.

Cienkie włosy – przyczyny

  • zła kondycja skóry głowy
  • shutterstock_110388227nieodpowiednia pielęgnacja: mycie włosów w gorącej wodzie, ciasne wiązanie włosów
  • przeprowadzenie drastycznych diet
  • zażywanie niektórych leków
  • zbyt rzadkie mycie głowy
  • zbyt częste szczotkowanie włosów
  • uwarunkowania genetyczne
  • nadmierna stylizacja
  • choroby tarczycy

Cienkie włosy – leczenie

W celu poprawy wyglądu cienkich włosów warto zdecydować się na krótkie cięcie i pomyśleć o koloryzacji. Objętości nadadzą pasemka w odcieniu blondów. To nie wszystko. W walce z cienkimi włosami bardzo pomocne są preparaty wzmacniające i zagęszczające włosy. Na szczególną uwagę zasługują, te mające w składzie: skrzyp polny, pokrzywę, biotynę, cynk, miedź, żelazo, l-cysteinę, retinol oraz aminexil SP94.

Produkty polecane przez trychologów:

profolanProfolan to tabletki dla osób, które chcą zadbać o stan swojej skóry głowy. Wyciągi z ziół korzystnie oddziałują na jej kondycję, witamina C zwiększa produkcję kolagenu, który jest niezbędny do utrzymania prawidłowej kondycji cebulek włosowych. Cynk, miedź, biotyna oraz l-cysteina symulują porost włosów.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

 

revitaRevita to szampon stymulujący wzrost włosów. Pomaga walczyć z łysieniem o podłożu hormonalnym i środowiskowym. Jego składniki aktywują geny odpowiedzialne za proces budowy włosa. Aktywują działanie mieszków włosowych i wydłużają cykl ich życia.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

 

spectralSpectral.RS to spray zagęszczający cienkie włosy. Stymuluje naturalny wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Nadaje im objętość, nie obciążając ich. W swoim składzie zawiera Aminexil SP94 – substancje czynną wydłużającą cykl życia włosa.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ