Bez kategorii
Depilator laserowy – moje zbawienie
18 października 2015
0

Depilacja to jeden z podstawowych zabiegów kosmetycznych. Pewnie Was to zdziwi, ale depilacja nie jest odkryciem naszych czasów. Kobiety depilowały się już w starożytności! Sposobów na pozbywanie się zbędnego owłosienia jest kilka: maszynki do golenia, kremy do depilacji, depilatory, plastry do depilacji, depilacja cukrowa i depilacja laserowa. Udało mi się przetestować każdą z tych metod, dlatego chętnie podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami. Wbrew pozorom wiosna już niedługo… dlatego warto pomyśleć nie tylko o sylwetce ale i sposobach na gładkie nogi i nie tylko. 🙂

Beautiful female slim feet of group of girls

1. Maszynki do golenia

Depilacja maszynką, to niewątpliwe najprostsza i najszybsza metoda, a imagesjednocześnie najtańsza. Niestety mało efektywna. Po depilacji maszynką, włoski odrastają bardzo szybko, są grubsze i twardsze. Depilację przy użyciu maszynki najlepiej wykonywać podczas kąpieli – skóra jest wówczas wilgotna i rozmiękczona.

2. Kremy do depilacji

Sekret działania kremu do depilacji tkwi w tym, że włoski nie są wyrywane, a indeksrozpuszczane!! Za rozpuszczanie włosków odpowiedzialne są związki chemiczne zawarte w kremach do depilacji. Zazwyczaj są to pochodne kwasów. Stosując kremy do depilacji należy rygorystycznie przestrzegać zaleceń producenta, czyli nie trzymać kremu na skórze dłużej, niż zaleca producent. Zbyt długie przetrzymywanie kremu na skórze może spowodować uszkodzenia naskórka Po drugie, warto jest wykonać test alergiczny. Na 24 godziny przed zaplanowaną depilacją, aplikujemy niewielką ilość kremu do depilacji np. na ramieniu. Krem należy zmyć po podanym na opakowaniu czasie, a następnie obserwować czy po upływie 24 godzin nie wystąpi reakcja alergiczna. Największą zaletą tej metody jest jej bezbolesność… Niestety na tym koniec. Jeżeli chodzi o wady: depilacja kremem jest czasochłonna, a włoski szybko odrastają.

3. Depilatory

Philips HP6517_00Depilacja przy użyciu depilatora, to niewątpliwe jedna z najdroższych i najbardziej bolesnych metod. Największą zaletą depilatora jest fakt, że można się pozbyć zbędnego owłosienia na okres 3- 4 tygodni. Niestety to udogodnienie będzie okupione płaczem i bólem. Producenci depilatorów, od lat starają się podnieść komfort tego zabiegu… Jednak efekty są marne. Depilacja depilatorem ma więcej wad niż zalet…. Przede wszystkim jest bolesna, przyczynia się do wrastania włosków, powstawania podrażnień na skórze, nie usuwa krótkich włosków.

4. Plastry do depilacji

indeksDepilacja przy użyciu plastrów, zdecydowanie zalicza się do bolesnych metod depilacji. Wykonując ją samodzielnie w domu, możemy wyrządzić sobie krzywdę…. Niestety ma więcej wad niż zalet. Po pierwsze jest bolesna, po drugie niedokładna, po trzecie trzeba nieźle się „namachać” żeby usunąć włoski, po czwarte skóra po depilacji plastrami jest podrażniona i zaczerwieniona.

5. Depilacja cukrowa

6a9bee59a37d38264257876e873366e4_1000_1000_0_1Depilacja cukrowa – czyli tzw. depilacja na słodko. To bardzo popularny zabieg w gabinetach kosmetycznych, ale można ją wykonać samodzielnie w domu. Depilacja pastą cukrową jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych metod depilacji. Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, oblepia ją. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny. W związku z tym, że stosujemy tą metodę na zimno, ryzyko poparzenia się nie istnieje. Na koniec bardzo istotna kwestia: jest to metoda dobra dla osób z pękającymi naczynkami, żylakami, alergiami skórnymi. Za pomocą pasty usuniemy nawet bardzo krótkie włoski, mające 1 – 2 milimetry. Wszystko brzmi nieźle, prawda? Niestety ta metoda ma również wady… Ugniatanie pasty na skórze, zdecydowanie nie należy do przyjemnych czynności. Oprócz tego ta metoda depilacji pochłania mnóstwo czasu….. U mnie depilacja pach i okolic bikini zajęła 2 godziny!!! Zdecydowanie zniechęciło mnie to do wypróbowania pasty cukrowej na pozostałych częściach ciała….

Depilacja laserowa

hello-skin-iplNa koniec moja ulubiona metoda depilacji – czyli depilacja laserowa. Moim zdaniem nie ma wad… no może oprócz jednej – ceny. Pewnie zaskoczy Was fakt, że nie przeprowadzałam zabiegu u kosmetyczki…. a w domu!! :)Otóż zdecydowałam się na zakup depilatora laserowego Rio Hello Skin IPL Hair Remover. Uważam, że warto zainwestować w sprzęt niż co jakiś czas zasilać kieszeń kosmetyczki. W końcu, cena zabiegu waha się od 200 do 1000 zł. Zresztą… z Rio Hello Skin IPL Hair Remover może korzystać kilka osób, więc zawsze można rozłożyć koszty. Obecnie, na rynku polskim jest wiele tego typu urządzeń. Jeśli zależy Ci na szybkim i długotrwałym efekcie i nie masz ograniczeń cenowych – zdecyduj się na zakup Rio Hello Skin IPL Hair Remover. Najczęściej, rezygnujemy z danej metody depilacji ze względu na krótkotrwałe efekty i ból występujący podczas wykonywania zabiegu… Tutaj, nie ma o tym mowy! Depilacja przy użyciu Rio Hello Skin IPL Hair Remover jest całkowicie bezbolesna, a efekty są długotrwałe! A wszystko to bez jakichkolwiek podrażnień i uporczywie wrastających włosków! Kolejna dobra wiadomość jest taka, że kilka seansów pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na trwałe i zapomnieć o potrzebie golenia i o depilacji raz na zawsze!! Ja jestem po trzecim zabiegu z Rio Hello Skin IPL Hair Remover. Ilość usuniętych włosków oceniam na 94%. Zostały jeszcze jakiś niedobitki, ale z nimi uporam się wkrótce. Cieszę się, że zdecydowałam się na zakup Rio Hello Skin IPL Hair Remover. Warto było odłożyć na taki cel. Oczywiście nie mogę Wam dać gwarancji, że u was laser Rio Hello Skin IPL Hair Remover sprawdzi się i usunie włoski na zawsze. Sama tego nie wiem… Mam nadzieję, że za rok się o tym przekonam i nie będzie to negatywne zaskoczenie. 🙂

Ps. Zima to idealny moment na zabieg depilacji laserowej!! Mniejsze promieniowanie słoneczne UVA i UVB sprawia, że nie ma ryzyka przebarwień pozabiegowych !!!