Bez kategorii
Jak pozbyć się łupieżu?
21 lutego 2016
0

z10369220Q,Nieprawda-jest--ze-czeste-mycie-glowy-prowadzi-do-Łupież to bardzo często występująca dolegliwość. Szacuje się, że ok. 50% Polaków ma z nim problem. Sypiący się z głowy biały pyłek, uczucie pieczenia i swędzenia. Przyczyn powstawania łupieżu jest wiele. O ile łupieżu, powstałego na skutek złej pielęgnacji jesteśmy w stanie pozbyć się szybko, o tyle pokonanie tego powstałego w wyniku nadmiernej aktywności mikroorganizmów (grzyba Pityrosporum oval) jest nie lada wyzwaniem. Zresztą…Każdy, kto chociaż raz w życiu zmagał się z łupieżem wie, jak ciężko go pokonać. Na szczęście nie jest to niemożliwe.

Szybki i skuteczny sposób na łupież

Jeżeli chcesz w szybki i skuteczny sposób pozbyć się łupieżu, musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry głowy. To właśnie wysuszona skóra głowy w głównej mierze odpowiada za powstawanie łupieżu. Tworzy doskonałe warunki rozwoju dla grzyba Pityrosporum ova. Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy  jest absolutnie niezbędna w walce z łupieżem. Idealnym rozwiązaniem są lecznicze szampony przeciwłupieżowe, które nie tylko walczą z objawami łupieżu, ale również zwalczają jego przyczyny. Tego typu preparaty wiążą wodę w skórze, ograniczając jej utratę. Odżywiają, nawilżają, łagodzą podrażnienia oraz redukują świąd. Najlepiej sprawdzą się, te które w swoim składzie zawierają:

  • ketokonazol – naturalny składnik eliminujący łupież,
  • klimbazol – działa przeciwłupieżowo i przeciwgrzybiczo,
  • kompleks z wierzby bijącej oraz krzew Manuka – wzmacnia cebulki włosowe i stymuluje ich wzrost,
  • wyciąg z granatu – odżywia i nawilża włosy i skórę głowy.

Co najważniejsze, tego typu preparatów nie trzeba stosować cały czas. Po zakończonej kuracji zaleca się zapobiegawczo, raz w tygodniu myć nim włosy.

Produkty polecane przez trychologów:

01Dandrene to zdecydowany numer 1 wśród szamponów przeciwłupieżowych. Swoją skuteczność zawdzięcza innowacyjnej formule, której działanie opiera się na takich składnikach, jak: ketokonazol, klimbazol, wyciąg z granatu, retinol, D-pathenol. Dandrene działa dwupłaszczyznowo – zwalcza nie tylko objawy łupieżu, ale przede wszystkim jego przyczyny. Działa od pierwszego mycia.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

jasonDandruff Relief innowacyjny szampon przeciwłupieżowy. Oczyszcza skórę głowy i wzmacnia włosy. Sprawia że włosy odzyskują witalność, stają się gęste i mocne.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

locctaneL’occitane shampooing szampon zawierający innowacyjną formułę przeciwłupieżową. Bezpośrednio dociera do miejsc powstawania łupieżu. Przywraca naturalne pH skóry głowy oraz wzmacnia cebulki włosowe.
Testowany pod kontrolą dermatologiczną.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ