Łupież
Łupież różowy Gilberta
1 lipca 2016
0

lupiez_rozowy_giberta2Łupież różowy Gilberta to schorzenie skóry, które nie ma nic wspólnego z włosami. Objawia się bólem głowy, stawów, gardła, podwyższoną temperaturą ciała, ogólnym osłabieniem. Po nich, na skórze pokazują się różowe plamy. Często towarzyszy im świąd. Pierwsza z nich pojawia się zazwyczaj w obrębie klatki piersiowej. Nazywa się ją blaszką macierzystą.

W przeciągu dwóch tygodni plamki rozprzestrzeniają się na cały tułów, kończyny i szyję. Na szczęście łupież różowy Gilberta nie występuje na twarzy. Przyczyny występowania tej choroby nie są do końca znane. Przyjmuje się, że wywołuje ją wirus opryszczki Herpes Simplex typu 7 (HHV7). Łupież różowy Gilberta, dotyczy głównie dzieci do 10 rż. i dorosłych do 35 rż. Zwykle trwa ok. 2 miesięcy. Zazwyczaj pojawia się w okresie wiosny i jesieni. Nie jest chorobą zaraźliwą i nie wykazuje tendencji do nawracania.

 Łupież różowy Gilberta – leczenie

Łupież różowy Gilberta w większości przypadków nie wymaga leczenia. Zazwyczaj ustępuje samoistnie w przeciągu kilku tygodni. Zwalacza się jedynie objawy towarzyszące. W przypadku występowania nadmiernego świądu, zaleca się stosowanie leczniczych szamponów przeciwłupieżowych, które z powodzeniem zastąpią żel pod prysznic. Dzięki zawartości takich składników jak klimbazol, ketokonazol, d-pathenol, retinol – ochłodzą skórę, zmniejszą uczucie pieczenia i swędzenia. Szampon przeciwłupieżowy należy nanieść na miejsca chorobowe, potrzymać przez kilka minut – aż do wytworzenia piany, następnie spłukać.

Oprócz tego, w trakcie trwania choroby należy unikać:

  • długich, gorących kąpieli
  • korzystania z sauny
  • intensywnych ćwiczeń fizycznych

Produkty polecane przez trychologów:

01Dandrene to nowoczesny szampon przeciwłupieżowy, który zwalcza wszystkie  jego rodzaje, w tym łupież różowy Gilberta. W swoim składzie zawiera silnie działające składniki antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antyłojotokowe. Normalizuje pH skóry, obudowują jej barierę lipidową i łagodzi świąd.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

 

jasonDandruff Relief  szampon pielęgnacyjny, likwidujący łupież. Swoją skuteczność zawdzięcza formule zawierającej Ketokonazol – substancję hamującą rozwój grzyba Pityrosporum ovale, odpowiedzialnego za powstawanie łupieżu. Zaleca się stosowanie szamponu 2 razy w tygodniu, przez okres jednego miesiąca.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

 

locctaneL’occitane shampooing szybko i skutecznie likwiduje łupież. Posiada optymalne właściwości pielęgnacyjne i myjące. W swoim składzie zawiera substancje odżywcze  i ochronne, takie jak: gliceryna, retinol, proteiny pszenicy.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ