Bez kategorii
Łysienie plackowate – czy można je wyleczyć?
9 października 2015
0

alopecia-areataWidząc kobietę z chustką na głowie, pierwsze co przychodzi nam na myśl to rak. Prawda jest zupełnie inna. Okazuje się, że najczęściej występującą chorobą, powodującą nadmierną utratę włosów jest łysienie plackowate. Przypadłość o nieustalonej do tej pory przyczynie. Charakteryzuje się występowaniem trwałych lub przejściowych ognisk łysienia, o nieregularnej wielkości i kształcie. Zazwyczaj dotyczy skóry głowy. Łysienie plackowate dotyka w głównej mierze osoby młode, do 30 roku życia. Częściej są to mężczyźni, niż kobiety. Przebieg choroby jest bardzo zróżnicowany i może nasilać się sezonowo. Wyróżnia się cztery odmiany łysienia plackowatego: zwykłe, uogólnione, całkowite i złośliwe. W ostatnim przypadku leczenie farmakologiczne  nie przynosi żadnych efektów.

Łysienie plackowate  – przyczyny

Najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną choroby są zaburzenia o podłożu genetycznym.

  • U około 20% pacjentów jest schorzeniem dziedzicznym. Nie oznacza to jednak, że każdy członek rodziny również będzie miał z nim do czynienia.
  • Stres i szybkie tempo życia – co prawda same w sobie nie przyczyniają się łysienia plackowatego, ale powodują nadmierne wypadanie włosów i powstawanie ognisk zapalanych. Większość pacjentów uważa, że w trakcie sytuacji stresogennych objawy choroby ulegają wyraźnemu nasileniu.
  • Podwyższony poziom hormonów męskich
  • zaburzenia pracy układu odpornościowego

Łysienie plackowate – leczenie

Łysienie plackowate jest przypadłością wyjątkowo trudną do wyleczenia i wymaga od pacjenta cierpliwości. Zaleca się kompleksową terapię: miejscową i ogólną.

  • Miejscowa – polega na wcieraniu preparatów zapobiegających wypadaniu włosów w miejsca wyłysiałe. Najlepiej sprawdzą się te, zawierające w swoim składzie: Aminexil SP94, Retinol, nanosomy,wyciągi ziołowe, peptydy miedzi, kompleks witamin i minerałów. Dzięki tym substancjom włosy będą odrastały szybciej i będą gęstsze.
  • Ogólna – polegająca na doustnym przyjmowaniu leków zapobiegającym wypadaniu włosów.

Takie leczenie pozwala uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Produkty polecane przez trychologów:

profolanProfolan to jeden z najbardziej skutecznych preparatów wspomagających leczenie łysienia plackowatego. Jego działanie opiera się na innowacyjnej formule GROW3, w skład której wchodzą naturalne składniki: skrzyp polony, pokrzywa, l-cysteina, cynk, biotyna, miedź oraz kompleks witamin i minerałów. 98% pacjentów potwierdza skuteczność jego działania.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

revitaRevita innowacyjny szampon niwelujący  objawy łysienia plackowatego. Stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. W swoim działaniu wykorzystuje technologię nanosamową, która dociera wprost do cebulek włosowych. Rekomendowany przez tysiące osób walczących z nadmiernym wypadaniem włosów.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

spectralSpectral.RS skuteczny spray przeciwdziałający wypadaniu włosów. Nie tylko stymuluje porost włosów w miejscach wyłysiałych, ale również odżywia i wzmacnia włosy. Zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki, które nie powodują podrażnień.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ