Łysienie
Olejek rycynowy
4 czerwca 2016
0

Olejek rycynowy to bezbarwny lub jasnożółty roztwór pozyskiwany z nasion ricinirącznika pospolitego. Pozyskuje się go poprzez wyciskanie na zimno oraz wygotowywanie z wodą co pozwala na neutralizację trującej rycyny. Swoją popularność zawdzięcza niskiej cenie i wysokiej dostępności. Wyróżnia go szerokie zastosowanie nie tylko w farmakologii (środek na zaparcia) i produkcji chemicznej (produkcja smarów, mydeł, perfum) ale również w kosmetyce – jako odżywka do włosów, skóry i paznokci.

 

Olejek na porost włosów

Olejek rycynowy działa odżywczo, zapobiega wypadaniu włosów oraz przyspiesza ich wzrost. Zaleca się go podgrzać, a następnie wetrzeć w skórę głowy oraz na całej długości włosów. Założyć czepek lub owinąć głowę ciepłym ręcznikiem i pozostawić na noc. Następnego dnia umyć dokładnie głowę. Taki zabieg należy wykonywać co najmniej raz w tygodniu. Dzięki takiej kuracji nasze włosy będą rosły szybciej i przestaną wypadać. Czy tak jest rzeczywiście?W pewnym stopniu tak, ale nie do końca.

Olejek rycynowy – wady

Niestety olejek rycynowy może przyciemnić włosy. Dlatego blondynki muszą na niego szczególnie uważać. Niestety to nie jest koniec złych wiadomości. Rycyna jest bardzo gęsta, co w znaczący sposób utrudnia jej aplikację. Po drugie bardzo ciężko jest ją zmyć z włosów. Po trzecie wysusza skórę głowy! Wiele osób o tym nie wie. Stosuje rycynę w celu uzyskania pięknych, lśniących włosów, a zamiast tego zyskuje siano i puch na głowie.

 

Produkty polecane przez trychologów:

profolanProfolan to prawdziwy hit wśród suplementów diety stymulujących porost włosów! Swoją skuteczność zawdzięcza unikalnej formule GROW3, w skład której wchodzą: wyciągi z ziół, biotyna, l-cysteina, cynk, miedź, biotyna. Jedno opakowanie preparatu wystarczy na przeprowadzenie miesięcznej kuracji.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

 

revitaRevita szampon wspomagający porost włosów. Poprawia mikrokrążenie skóry głowy, a dobre krążenie to podstawa wzrostu włosów. Dzięki zastosowaniu technologi nanosomowej składniki aktywne preparatu są dostarczane wgłąb skóry. Dodatkowo Revita skutecznie zapobiega powstawaniu łupieżu.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

 

spectralSpectral.RS spray przyspieszający porost włosów. Zawarte w nim wyciągi ziołowe zapobiegają wypadaniu włosów, nanosomy – dotleniają skórę głowy, peptydy miedzi – wykazują działanie antystarzeniowe i wydłużają cykl życia włosów. Jego działanie zostało potwierdzone klinicznie.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ