Łupież
Szampon na łupież
23 czerwca 2016
0

lupŁupież to nieestetyczna przypadłość, która dotyczy ok. 3 mln Polaków! Za powstawanie łupieżu odpowiada kilka czynników. Począwszy od nieprawidłowej pielęgnacji, skończywszy na diecie ubogiej w cynk i miedź. Jednak głównym winowajcą, odpowiedzialnym za powstawanie łupieżu jest grzyb Malassezia globosa.

Jeżeli zauważysz u siebie łupież, pierwsze co robisz to sięgasz po szampon przeciwłupieżowy i już od samego początku popełniasz błąd! Zanim zdecydujesz się na kurację jakimkolwiek preparatem przeciwłupieżowym musisz dowiedzieć się z jakiego rodzaju łupieżem masz do czynienia. A jest ich kilka! Do najczęściej występujących zalicza się łupież słuchy i tłusty.

 

Łupież suchy – charakteryzuje się występowaniem białych łusek, które nieestetycznie zdobią nasze ubrania. Szczególnie widoczne są na ciemnej garderobie.
Łupież tłusty – cechują go żółtawe płatki mocno przylegające do skóry. Towarzyszy mu silny łojotok.

W leczeniu łupieżu najważniejszą kwestią jest pozbycie się przyczyny, czyli eliminacja grzyba Malassezia globosa. W przypadku łupieżu suchego sprawdzą się preparaty z dodatkiem kwasu salicylowego. Jeżeli chodzi o łupież tłusty najlepszym rozwiązaniem będzie kuracja kompleksowa, w skład której wchodzą:

  • maści z dodatkiem cynku, miedzi, siarki
  • leczniczy szampon przeciwłupieżowy

Kremy i maści mające na celu likwidację łupieżu tłustego są dostępne tylko na receptę, więc wymagają od nas wizyty u dermatologa. Jeżeli chodzi o szampony są to preparaty ogólnodostępne. Można je kupić bez problemu w aptekach czy drogeriach.

Skuteczny szampon na łupież tłusty

Skuteczny szampon na łupież tłusty to taki, który w swoim składzie zawiera:

  • etokonazol – hamuje rozwój grzyba Malassezia globosa, odpowiedzialnego za powstawanie łupieżu
  • klimbazol – zapobiega namnażaniu się bakterii
  • kompleks z wierzby bijącej oraz krzew Manuka – normalizuje pH skóry głowy
  • wyciąg z owocu granatu – zapobiega nawrotom łupieżu

Stosowany regularnie szampon przeciwłupieżowy (o takim składzie) pozwoli szybko i skutecznie pozbyć się łupieżu.

Produkty polecane przez trychologów

01Dandrene to zdecydowany hit wśród leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. W swoim składzie zawiera: etokonazol, klimbazol, wyciąg z owocu granatu, kompleks z wierzby bijącej oraz krzew Manuka. Zwalcza objawy i eliminuje przyczyny powstawania łupieżu. Jego działanie zostało potwierdzone klinicznie.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

 

jasonDandruff Relief szampon przeciwłupieżowy zawierający w swoim składzie składnik aktywny o właściwościach normalizujących. W znaczący sposób redukuje ilość wykwitów oraz pomaga w ich usuwaniu.
Stosować 3 razy w tygodniu przez okres 8 tygodni.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ

 

 

 

locctaneL’occitane shampooing szampon wykazujący działanie przeciwzapalne, przeciwłojotokowe. Minimalizuje wydzielanie sebum oraz natychmiastowo łagodzi świąd. Przez pierwsze 4 tygodnie stosować 3 razy w tygodniu. Następnie, zapobiegawczo raz w tygodniu.

Czytaj więcej … ZAMÓW TERAZ